Kurumsal

1996 yılında Bursa’da kurulan Piray Mimarlık, kurulduğu günden bu yana yurt içinde ve yurt dışında çeşitli projelere imza atmıştır.

Restorasyon ve projecilik konularında hizmet veren Piray Mimarlık, mimarlık hizmetlerini bir bütün olarak ele almakta çalışma ekibi mimar, restoratör, inşaat mühendisi ve makina mühendislerinden oluşmaktadır. 

Piray Mimarlık bu güne kadar Mimar Sinan’ın yaptığı İzmit Pertev Paşa Cami ile İzmit Fevziye Camisi restorasyon işinden, İstanbul Üsküdar Ayazma Camisi, İstanbul Üsküdar Ahmediye Külliyesi, Fatih Kumrulu ve Sitti Hatun Camis, Bursa Cumalı Kızık, Bursa Bedesteni, Ankara Kara Harp Okulu’nun restorasyon işlerine kadar çok sayıda restorasyon projesi hazırlanmıştır.

Ayrıca Bursa’da restore edildikten sonra Moda Tasarım Okulu olarak faaliyet göstermeye başlamış olan Fabrika-i Hümayun binasının ve Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı’nın üstlendiği Bosna Maglaj Cami’nin restorasyon işleri Piray Mimarlık tarafından gerçekleştirilmiş önemli projelerdir.

Piray Mimarlık ayrıca Bursa’da önemli kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Emir sultan Kentsel Dönüşüm, Eski Tekel Meydan Düzenlemesi ve Cephe Sağlıklaştırması, Fatih Akpınar Pazar Alanları, Yıldıztepe Kentsel Tasarım Projesi, Bilecik Belediyesi, Kayı Plaza gibi nitelikli projelere de imza atmıştır.